www.PaintNet.info.pl

Z przyjemnością informuję o uruchomieniu polskiego serwisu o programie Paint.Netwww.PaintNet.info.pl.
Ma to być serwis o tworzeniu grafiki i fotografii cyfrowej, skierowany do mniej lub bardziej (lub wcale) zaawansowanych amatorów.
Ponieważ sam jestem w tej dziedzinie amatorem, mam siłą rzeczy „przystępną” perspektywę spojrzenia na Paint.Net-a jego funkcje i możliwości.
Zamierzam dokładnie opisać nie tylko wszystkie narzędzia i elementy programu ale także dostępne wtyczki, ukryte sztuczki oraz wady – tak, wbrew pozorom, są i takie :)
Z czasem mam także nadzieje na rozbudowę serwisu o ciekawe prace wykonane w tym programie (niektórzy potrafią z niego wycisnąć naprawę dużo) i porady krok po kroku opisujące sposoby dojścia do ciekawych efektów.
To wszystko jest na razie w znacznej mierze wizją przyszłości – w tej chwili jest gotowych ponad dwadzieścia stron, na których zostały opisane najważniejsze funkcje programu. Kolejne są w trakcie opracowywania. Terminów realizacji żadnych prac nie podaję bo to sprawa płynna. Do serwisu siadam jak mam trochę wolnego czasu i spokojną głowę co nie jest bardzo częste.
Jestem jednak zdeterminowany prowadzić ten (mały ale własny) projekt.

P.S. Będę oczywiście bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi, krytyki i sugestie – wyrażane tutaj lub na adres podany w serwisie.